Yazılım Öğrenme ve Sertifika Alma

Eğer sizler de gelişen teknolojiye kayıtsız kalamıyor ve sırf tüketici olmamak aynı zamanda üretici de olmak istiyorsanız bu durumda yazılım sertifikası almak için sanal ortamlarda eğitimlere başvurabilirsiniz. Bu sayede hem kodlama dillerini öğrenebilecek hem de bir sertifikaya sahip olabileceksiniz. Bu sertifika ise sizlere iş arayışında son derece faydalı olacaktır.
Bu kapsamda sizlere hangi sitelerden bu işlemleri yapabileceğinizi yazımızda anlatacağız. Bu sayede de kariyerinizi daha da ilerletebileceksiniz.

Ücretsiz ve Ücretli Siteler

Bu alanda hizmet veren ücretli ve ücretsiz birçok site bulunmaktadır. Bu sitelere üye olarak sizler de derhal eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu eğitiminizin ardından ise sizlere sınav yapılmaktadır. Bu sınavı da başarılı bir şekilde geçerseniz bu durumda sizlere sertifika verilmektedir. Yazımız içerisinde bu sitelerden ücretsiz olup da kaliteli hizmet verenleri sizlere tavsiye olarak sunacağız.

Açık Akademi

Microsoft tarafından eğitim verilen bir site olması nedeniyle açık akademi son derece önemlidir. bu site içerisinde hem yeni başlayanlar hem de profesyonel olarak çalışanlar düşünülmüştür. Bu sayede kodlama dillerini öğrenebilirsiniz ve kendiniz uygulama geliştirebilirsiniz. Çocuklar için dahi oyun geliştirebileceğiniz bu site içerisinde sunulan eğitimler de ücretsiz olarak verilmektedir.
Site içerisinde 3 farklı seviye bulunmaktadır. Sizler seviyenize göre bunlardan birisini seçerek başlayabilirsiniz. Ardından da o alandaki eğitimlerinizi tamamlayabilir ve sınava girebilirsiniz. Sınavdan eğer yeteri kadar puan alabilirseniz bu durumda sizlere sertifika verilecektir. Böylelikle yazılım alanında yeterli bilgiye sahip olduğunuz Microsoft tarafından da tescillenmiş olacaktır.

Code.org

Ücretsiz kodlama eğitimi veren sitelerden birisi de Code.org sitesidir. Bu site içerisinde yer alan eğitimler sayesinde kendinizi birçok kodlama dili alanında geliştirebilirsiniz. Bu kapsamda Html, Css, Java, JavaScript gibi çeşitli kodlama dilleri de öğrenebilmeniz mümkündür.
Bu eğitimlerin ardından da sertifika için kendinizi sınava sokmanız da mümkündür. Tüm bunları elde edebilmek için ise yapmanız gereken siteye üye olmaktır. Siteye üye olmak için ise herhangi bir ücret istenilmemektedir. Dolayısıyla para vererek alacağınız eğitimler bu sayede ayağınıza kadar gelmiş olmaktadır.

Sonuç Olarak

Birçok iş başvurusunda artık iyi derecede bilgisayar bilmek şartı aranmaktadır. Sizler de bu şartı sağlamak için para vererek eğitim almak zorunda kalmaktasınız. Ancak bu artık son bulacak. Zira yukarıda vermiş olduğumuz siteler sadece eğitim vermekle kalmıyorlar aynı zamanda da sertifika veriyorlar bu sayede eğitim aldığınızı ispatlama şansınız da olmaktadır.
Bu sayede de kariyerinizi daha ileriye taşıyabilmeniz mümkün olacaktır. bunlarla birlikte sadece kendinizi geliştirmek adına da bu eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Böylelikle kendinize uygulamalar geliştirebilir internet sitesi kurabilir ve daha farklı mecralarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Umarız ki bu düşünceler ile sizlerle paylaştığımız bu siteler faydalı olur ve hedeflerinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir