Whatsapp Ücretli Mi Oluyor?

Whatsapp uygulamasında kurumsal hesapları paralı hale getiren güncellemenin hazırlandığı belirlendi. Whatsapp operasyon direktörü olan Matt Idema büyük girişimcilere sağladığı yararlar için ekstradan ücret alacaklarını belirtti.

Milyonlarca insanın konuştuğu Whatsapp paralı mı olacak sorunsalı da bu şekilde açıklanmış oldu. Facebook, mobil uygulamadan yeni para kazanma yolları arıyor. Wall Street Journal aktarımına göre bir milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Whatsapp mobil mesajlaşma uygulaması, kurumsal iletişim konusunda aşama kaydedecek.

Büyük şirketlere ait olan hesaplarla kolay bir şekilde iletişim kurulması için eklemler yapılan uygulama büyük şirketler için girişim çözümleri de sunacak.

2014 Yılında Satın Almıştı

Whatsapp uygulamasını 22 milyar dolara satın alan Facebook, kurumsal hesapların resmi olduğunu kanıtlayan yeşil tık işareti uygulamasını da hayata geçirmişti. Gelecekte ücret uygulaması düşündüklerini açıklayan Idema, bir röportajında bu uygulamadan bahsetmişti.

Ücretlendirme detaylarının henüz ortaya çıkmadığı Whatsapp kurumsal hesapların önümüzdeki yıldan itibaren ücretli olacağı tahmin ediliyor.

Whatsapp Yeşil Tık Nasıl Alınır?

Twitter, Instagram ve Facebook’tan sonra Whatsapp tarafından da yeşil tık verilen resmi hesaplar, sosyal medya ajansları tarafından verilmektedir. Büyük sosyal medya ajansları, resmi olan kurumsal firma hesaplarının 1 ay içinde onaylanmasını sağlayabilmektedir.

Birçok kurumsal firma sosyal medya işlerini ajanslara verdiği için bu tıklamaların kısa sürede kendiliğinden yapılması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda yeşil tık alınan hesapların üyeler üzerinde daha olumlu ve güven verici bir etkisi olduğu için, Twitter ve Facebook gibi hesaplarda da bu şekilde kullanılmaktadır.

Whatsapp Ne İçin Kullanılıyor?

Whatsapp mobil mesajlaşma için kullanılan programlardan biridir. Milyarlarca kullanıcısı bulunan ve dünyanın her yerindeki kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan bu program, en kısa sürede iletişim sağlayarak görüntülü ve sesli görüşme imkanı da sunmaktadır.

Kurumsal firmalar da müşterileri ile iletişim kurmak için kullandığı bu programı ücretsiz olarak kullanıyordu ve ücretsiz olarak kullanıldığı için yeni bir kazanç kapısı olarak uygulamanın kurumsal firmalara karşı ücretsiz olacağı söylenmişti. Yani Whatsapp ücretli haberleri sadece kurumsal olan firmalara yönelik olarak yapılmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir