WhatsApp Şimdi de Canlı Konum Paylaşımını Başlatıyor

WhatsApp Şimdi de Canlı Konum Paylaşımını Başlatıyor

Whatsapp yapmış olduğu yeniliklerde sınır tanımıyor. Yapmış olduğu yeni açıklamada canlı konum paylaşma özelliğini getireceğini bildiren whatsapp, gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Son dönemlerde oldukça popüler bir özellik olan canlı konum paylaşma özelliği, sosyal medyaların bu özelliği getirmesine neden olmaktadır. Bilindiği üzere Google mart ayında canlı konum paylaşma özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Google’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özelliğin hemen ardından Snapchat ve Facebook Messenger, Google’ın yolunu giderek bu özelliği getirme kararı almıştır. En son olarak Telegram da, bu özelliği hem kişisel sohbetler için hem de gurup konuşmaları için bu özelli ği getirdiğini duyurdu.

Whatsapp ise, bu konuda geri kalmayarak bloğunda gelecek hafta canlı konum paylaşma özelliğini ekleyeceğini bildirdi. Konum paylaşma eklentisinin altında yer bulacak olan buton sayesinde konumunuzu paylaşabileceksiniz. Üstelik whatsapp kullanıcılarına süreli olarak konum paylaşma özelliği de sunuyor. Konum paylaşma süresini de kendiniz belirleyeceğiniz whatsapp, konumun kimlerle paylaşılması konusunda da bir hayli duyarlı. Konumu sadece olarak dilediğiniz kişilerle paylaşacaksınız. Eğer konumunuzu bir gurupta paylaşırsanız, gurupta konumunu paylaşan herkesin konumu bir harita üzerinde görünecek.

Bahsetmiş olduğumuz konum paylaşım özelliği şimdilik geliştirilme aşamasında. İleriki haftalarda paylaşılacağı düşünülmekte. Net bir tarih henüz belli değil. Bahsetmiş olduğumuz özellik yakında tüm İOS ve Android cihazlarda aktif hale getirilecektir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir