Turkcell Türkiye’nin Yeni Yerli Arama Motoru Yaani’yi Tanıttı

Ülkemizin lider GSM operatörlerinden olan Turkcell geçtiğimiz günlerde yeni projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Bir süredir arama moturu projesi üzerinde çalıştığı bilinen Turkcell Türkiye’nin yeni yerli arama motoru olan Yaani’yi tanıttı.

Türkiye’nin en büyük veri merkezini geçtiğimiz aylarda hizmete sokan Turkcell “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” anlayışı doğrultusunda Yaani’yi yani Türkiye’nin yeni arama motorunu hayata geçirdi. Şimdilik bir mobil uygulama üzerinde çalışan Yaani’nin ilerleyen günlerde masaüstü sürümü de hayata geçirilecek.

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Yaani’nin Türkçe dilini anladığını ve Yaani’nin öğrenen bir arama motoru olduğunu ayrıca bilgi bakımından diğer arama motorlarından hiçbir eksiğinin olmadığını dile getirdi.

Konum bazlı aramada oldukça iddialı olan Yaani kullanıcıların vizyonda olan filmleri aratması üzerine en yakın sinemada filmlerin seans bilgilerini de sunuyor. Konum bazlı servislerin daha da artacağı Yaani üzerinden Turkcell servisleri kullanılabilecek. Kullanıcılar Yaani aramalarıyla Fizy üzerinden şarkılar dinleyebilecekken çeşitli Turkcell servislerini de Yaani üzerinden kullanabilecek. Turkcell kullanıcıları Yaani üzerinden mobil internet paketleri eksilmeden yararlanabilecek.

Yaani uygulamasını indiren Turkcell kullanıcılar ücretsiz olarak 1 GB ek internet paketine sahip olacaklar. Kullanıcılar Yaani’yi kullanmaya devam ettikleri her ay ücretsiz olarak 1 GB ek internet paketine sahip olacaklar.

Yaani’nin pazar payının kısa bir süre içinde yüzde 25’e ulaşmasını hedefleyen Turkcell bakalım hedefine ulaşabilecek mi ?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir