Sosyal Medyada Popüler Olmak Çok Kolay

Son yıllarda gittikçe artan sosyal medya kanalları, insanların sosyal medyayı daha aktif kullanmasına sebep oluyor. Türkiye ise bu konuda oldukça iddialı ve dünyada sosyal medyayı en çok kullananlar arasında ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Kimi zaman eğlence aracı olarak kimi zaman da bilgi edinmek için oldukça sık kullanılan sosyal medya kanalları artık herkes tarafından biliniyor. Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube, SnapChat, Periscope ve bunlardan çok daha fazlası başta gençler olmak üzere hemen her yaş kesimi tarafından kullanılıyor.

Takipçi Yarışı

Son zamanlarda insanların sosyal medya kullanmakta yeni bir amaçları daha var. Bu büyük amaç ise daha çok takipçisi kazanmak ve daha popüler olmak. Sosyal medya kullanıcıları takipçisi çok olan kişileri daha güvenilir buluyor ve bu durum takipçisi sayısını da arttırıyor. Takipçisi yüksek olan kişi kendisinden daha emin hissediyor ve egosu tatmin oluyor. Bu yüzden de herkes takipçi sayısını arttırma yarışına giriyor. Siz de takipçi sayınızı arttırarak daha popüler olabilirsiniz.

Takipçisi Kazanma Yolları

Öncelikle şunu unutmayın ki bir anda takipçi sayınız tavan yapmayacaktır. Takipçi kazanmak için de emek harcamanız ve sabırla beklemeniz gerekir. Takipçi kazanmanın en önemli yolu takibe takip yapmaktır. Bu şekilde en az emek harcayarak, en fazla takipçiyi kazanabilirsiniz. Ancak takipçi kazanmanın her sosyal medya platformunda işinize yarayacak bir çok yolu vardır. Gelin beraber bunları inceleyelim.

Kaliteli Görseller

Artık telefonlar o kadar gelişti ki profesyonel kamera ile çekilmiş gibi görüntüler yakalamak mümkün. Ancak sakın kameranıza güvenerek pozları önemsememek gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü fotoğraflar ne kadar özenle düşünülmüşse o kadar güzel olacaktır. Arka fonda bulunan plan, sizin verdiğiniz poz, kullandığınız materyaller veya çektiğiniz doğa karesi mutlaka özenle düşünülmelidir. Bu durum fotoğraflar veya videolar gibi tüm görsellerde nazara alınmalıdır.

Doygun İçerik

Paylaşımlarınızda belirli bir amaç varsa buna yönelik paylaşımlarınız mutlaka bilgi içermelidir. Mesela teknoloji üzerine sosyal medya kanallarınız varsa mutlaka güncel gelişmeleri takip etmelisiniz. Kişilerin teknolojiyle ilgili merak ettiği konuları öğrenmeli ve bu konulara eğilmelisiniz. Ancak sosyal medyayı eğlence için kullanıyorsanız, istediğiniz konuya değinmeniz mümkün. Bu durumda da belirli bir çizgide, karakterli paylaşımlar yapmalısınız.

Paylaşırken Abartmayın

Sosyal medya içinde paylaşım yapmayı herkes sever ancak bazen takipçilerinizi sıkabileceğinizi de unutmayın. O yüzden paylaşım yaparken aynı olayı bir çok kare ile anlatmak yerine, en etkili ve güzel olan kareyi seçebilirsiniz. Diğer önemli husus ise sürekli olarak kendi fotoğraflarınızı paylaşmak. Kendi sayfam arkadaşım tabi ki paylaşacağım diyebilirsiniz ama araya başka fotoğraflar katmak ya da bireysel fotoğraflar yerine ortam fotoğrafları paylaşmak takipçilerinizi daha memnun edecektir. Bu yüzden paylaşımlarınızın bir algoritma dahilinde olmasına özen gösterin.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir