Sosyal Medya ve Tuhaf Furyaları

Sosyal medya kitlelerin iletişime geçmesi ve birçok paylaşım yapması için tercih edilen en önemli araçlardan biri. Şüphesiz her seferinde birbirinden tuhaf ve saçma akım ortaya çıkarak milyonların bu şekilde paylaşımlar yapmasına neden olabiliyor. İşte son sosyal medyanın yeni furyası olan dalgalı dudaklar da bunlar arasında yer alıyor.

Kaşlarını ve dudaklarını dalgalı olarak boyayan kadınlar bu şekilde paylaşım yaparak dikkat çekmeye çalışıyor. Özellikle etiket furyasından sonra gündeme gelen dalgalı makyaj uygulaması birçok kişinin eğlenmesine de neden oldu.

Şimdi diğer sosyal medya modalarına da bir göz atalım ve insanlar nasıl dikkat çekmeye çalışıyor görelim.

Snapchat Köpeği

Snapchat indirip de köpek olmayan neredeyse kalmadı. Küçük çocuklardan yaşlı teyzelere, genç kızlardan ünlü isimlere kadar birçok kişi, snapchat modasını halen takip ediyor. Diva Bülent Ersoy bile snapchatten nasibini aldı.

Yüz Güzelleştirme

Fotoğraf çekip de rötüş yapmadan sosyal medyaya yüklemeyen insan sayısı da oldukça az. Özellikle kendini daha kusursuz ve zayıf göstermek isteyen kadınlar tarafından kullanılan yüz güzelleştirme ve zayıflama uygulamaları ile olduğunuzdan daha güzel görünmeniz mümkün oluyordu.

Uzun Dudak

Dudaklarını uzatıp başı hafifçe yana çeviren kadınların düzinelerce verdiği pozlar sizi de kusma hissine doğru iteliyorsa bu akımın fazlasıyla farkındasınız demektir. Özellikle genç kızlarda moda olan bu pozlar, ünlü ünsüz herkesin sosyal medya galerisinde birkaç adet bulunuyor.

Dekolte

Göğüs ya da göbek dekoltesi kadın ve erkeklerin çok tercih ettiği sosyal medya modaları arasında yer aldı. Özellikle erkeklerin karın kaslarını gösterdiği, kadınların da göğüs ve bel bölgelerini gösterdiği fotoğraflar da bir dönem çok modaydı.

Uzanmışım Kumsala Modası

Her yaştan insanın tek ya da topluca verdiği plajdaki çıplak ayaklar, neredeyse her gün birkaç farklı kişiden görebileceğiniz bir sosyal medya akımı olmuştu. Kısa süren ama milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen bu akımlar, yerini farklı bölgelerin öz çekimlerine bırakmıştı.

Göbüş ve Bebiş Modası

Anne adaylarının çok sık kullandığı hamilelik ve doğum sonrası fotoğrafları da çok modaydı. Özellikle göbeği ay ay çektikten sonra, dünyaya gelen bebeği her ay çekerek değişik etiketlerle paylaşmak moda olmuştu.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir