Snapchat Son Güncellemeyle Bazı Yeni Özellikleri Beraberinde Getiriyor

Snapchat Son Güncellemeyle Bazı Yeni Özellikleri Beraberinde Getiriyor

Snapchat yeni güncellemesiyle beraber tekrar kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Snapchat yeni güncellemesiyle beraber kişilerin arkadaşlarının diğer uygulamalardan bağlantı göndermesine imkan sağlıyor. Aynı zamanda yeni güncellemesinde kısa veya uzun dönemlik olarak ‘’hayalet modu’’ yani haritada konumu gizleme özelliği imkanı sağlıyor.

Snapchat İOS işletim sistemi kullanan kişiler için diğer uygulamalarda Snapchattaki arkadaşlara bağlantı gönderme izni sağladı. Bu güncelleme sonrasında artık İOS kullanıcıları Twitter ve Safarı gibi yerlerden bağlantı paylaş bölümünden snapchattaki arkadaşlarına bağlantı gönderebilir. Bu güncelleme sayesinde artık kişiler bir başka yerden içerik kopyalayıp paylaşmadan kolay bir şekilde bağlantı paylaşabilecek.

Ayrıca Snapchat kalıcı olarak konum paylaşma özelliğini de sınırlandırarak Hayalet Modu ismini verdiği bir özellik paylaştı. Bu özellik sayesinde kişiler artık istedikleri süre içerisinde konumunu arkadaşlarından gizleyebilmekte. Bu mod 3 veya 24 saat boyunca konum gizleme özelliğine sahip.

Gelen yenilikler şu şekilde:

  • Snap göndermek, arkadaş hikayesi izlemek ve daha fazlası için arkadaşın üzerine basılı tutarak yapabilirsiniz.
  • Snapchatta yer alan arkadaşlarınıza bağlantı göndermek amaçlı olarak başka bir uygulamada paylaş düğmesine dokunabilir ve ‘’…’’ bulunan bölgeye dokunarak gönderiminizi sağlayabilirsiniz.
  • Snap Map bölümünde dilediğiniz kadar süre seçerek konumunuzu gizleyebilirsiniz.

Saymış olduğumuz tüm bu yenilikler şimdilik İOS işletim sistemi kullanan cihazlar için etkinleştirilmiştir. İleriki zamanlarda Android işletim sistemi kullanan cihazlara da bu özellikler sağlanacak.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir