Oyun Dünyasının Kahramanları TÜYAP’ta

Tüm dünyada milyonlarca kişinin hayranı olduğu dijital oyun kahramanları, 14-17 Eylül tarihleri arasında TÜYAP GameX 2017 ile sevenleriyle buluşacak. Uluslararası oyun fuarı kapsamında canlandırılacak olan oyun kahramanları, 4 ayrı kategoride yarışarak ödülleri kazanmaya çalışacaklar.

Türkiye Cosplay konusunda marka haline gelen Melis Kartal, sunuculuk yapacak. Jüri üyesi olarak da Murat Bayer, Nalan Tarhan ve Miray Songün seçildi.

Robot Savaşları da Yapılacak

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı, Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü işbirliği ile düenleniyor. İlk kez robot savaşlarının da yapılacağı fuar, Türkiye’de pek alışkın olunmayan bir konsepti de beraberinde getirecek.

Kahramanlar çeşitli yarışmalarda yarışacak ve bireysel ödüller kazanma şansına sahip olacaklar. Rönesans Fuarcılık sponsorluğunda düzenlenen GameX, 100’den fazla yerli ve yabancı oyun firmasının katılımıyla düzenlenecek.

Oyun ve Oyun Ekipmanları Deneyimlenecek

Birbirinden etkileyici şovlar eşliğinde düzenlenen fuar, Profesyonel e-spor ekipmanları, simülatör deneyimleri, oyun ve konsollar ve hediye çekleri ile ziyaretçilerin oyuna dair her türlü ihtiyacını karşılayacak.

Hediye ürünler, panel ve seminerler, dünyaca ünlü youtuber ve bloggerların katılımıyla oyun çılgınlarını tatmin edecek olan fuara giriş biletleri günlük 10 TL, 4 günlük 30 TL ücretle satışa sunuldu. Biletino.com ve gamex.com.tr üzerinden alınabilecek olan biletler, fuarın kapısından da alınabilir.

Bu Yıl 12. Kez Düzenlenecek

Geçtiğimiz yıl Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen GameX, on binlerce oyun sever insanın akımına uğramıştı. Farklı gösteriler, oyun severlere yönelik hediyeler ve teknolojik gelişmelerle ilgili seminerleri izleme imkanı sunan fuar, eğlenceli gösterileri ile de dikkat çekmişti.

Türkiye’de 30 milyonluk bir oyuncu kitlesi olduğunu söyleyen Rönesans Fuarcılık yetkilisi bu sayıyı biraz fazla abartmış olsa da yine birçok kişinin oyun tutkunu olduğunu söylemek yalan olmaz. Ağırlıklı olarak futbol oyunlarını tercih eden Türk oyuncular, sektörde ciddi bir yükselişe neden oldu ve dijital üreticiler de öne çıkmaya başladı.

Yerli oyun üreticileri ve yabancı üreticileri görme fırsatı bulabileceğiniz GameX 2017 fuarı bu yıl TÜYAP’ta ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir