Nissan Playstation Kumandası ile Kontrol Edilen Otomobil Üretti !

Nissan, oyun sevenlerin tutkunu olacağı uzaktan kumandalı Nissan GT-R/C’yi geliştirdi. Gran Turismo Sport oyununa hitaben geliştirilen ve Nissan’ın Gran Turismo’yu üretmesinin üstünden 20 yıl geçtiği için kutlama amaçlı üretilen bu proje otomobil, DualShock 4 ile uzaktan kumanda ediliyor.

Nissan GT-R/C, NISMO sürücüsü ve GT Academy kupasının sahibi Jann Mardenborough ile İngiltere de bulunan efsanevi Silverstone pistinde tanıtımı gerçekleşti. Mardenborough, Nissan GT-R/C’yi bir helikopterin içinden kontrol etti.

Otomobilin arka kısmında bulunan altı adet bilgisayar, güncellemeleri saniyede yüz defaya kadar sağlayabiliyor. Standart alt yapıya sahip DualShock®4 oyun konsolu, komutları GT-R/C’nin araç içi sistemlerine ulaştıran bir mikro bilgisayar ile bağlı durumda. Kablosuz kumanda bir kilometreye kadar sinyal gücü sağlayabiliyor.

Mardenborough’un aracın hız verilerini gerçek olarak görmesi için helikoptere LCD ekran yerleştirilmiş ve bir Racelogic VBOX Motorsport sensörü adapte edilmiş.Ayrıca sürücü aracın kontrolünü kaybetmesi halinde devreye giren iki tane ABS fren sistemine bağlı radyo frenkansları ile çalışan emniyet sistemi mevut

Nissan 2017 yılından sonra Bilim, Teknoloji ve Mühendislik alanlarında eğitim veren İngiltere’deki okullarda yapılan gezilerde bu projeyi kullanmak istediğini açıkladı.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir