Yeni Nesil Uyuşturucu : Flakka

Günümüzde artık pek çok yerden kolaylıkla ve ucuz bir şekilde temin edilebilen uyuşturucu maddelere her gün yenisi eklenmeye devam ediyor. Sentetik uyuşturucuların ucuz bir şekilde üretilmesiyle birlikte pek çok yeni sentetik uyuşturucu ortaya çıktı.

Bonzai’den Çok Daha Tehlikeli

Önceleri Amerika’da sonrasında Avrupa’da yaygınlaşmaya başlayan sonrasında ise ülkemizde görülmeye başlanan Bonzai uyuşturucu maddesinin ardından şimdi Bozai’den çok daha tehlikeli ve ölümcül bir sentetik uyuşturucu olan Flakka insanların hayatını tehdit ediyor. Halk arasında yamyam hapı ya da zombi ilacı olarak anılan bu uyuşturucu uzun bir süredir satılıyor.

2012 Yılında Ortaya Çıktı

2012 yılında Miami’de Rudy Eugene adında bir vatandaş evsiz bir kişinin yüzünü yemeye başladı. Polis olay yerine geldiğinde Ruby Eugene kurbanın yüzünün büyük bir kısmını yemişti. Uyarılara rağmen yemeye devam eden katil vurularak öldürüldü. Yapılan otopsiler sonucunda Rudy Eugene’nin Amerika’da satılan “Ivory Wave” Purple Rain” ve Vanilya Sky” adındaki sentetik uyuşturucunun etkisinde olduğu ortaya çıktı. Ayrıca yine Amerika Indiana’da bir adam bayrak direğine tırmanmış ve trafiğin bulunduğu caddeye atlayıp intihar etmişti. Kişiye yapılan otopsi sonucunda “Ivory Wave” Purple Rain” ve Vanilya Sky” adındaki sentetik uyuşturucuların etkisinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir Dozu 25 Dolara Üretiliyor

İlk olarak Amerika’da yasal yollarla temin edinilebilen bu maddelerin kullanım oranı yasal sınırın altında bulunuyordu. Çin’de üretilen bu maddenin bir dozu 25 dolar gibi ucuz bir rakama üretilebiliyordu. Sonrasında bazı kimseler bu maddeleri yasal sınırın üstünde kullanmaya başladılar ve satışa çıkarttılar. Böylece Flakka piyasaya sunulmuş oldu.

Kişide Kalıcı Hasarlar Bırakıyor

Kişileri kullandıktan sonra bir zombiye dönüştüren bu uyuşturucu insanların beyninde bulunan insan olma özelliğini ve ben durumunu ortadan kaldırıp insanların hayvani iç güdülerini ortaya çıkartıyor. Kullananların kalp atışları aşırı artıyor ve hassasiyetleriyle birlikte duyguları da tavan yapıyor. Kişinin kendisini kahraman sanmasına neden olan bu uyuşturucu aynı zamanda kişinin ruh haline de etki edip kalıcı hasarlara neden oluyor. Kalp yetmezliği gibi ölümsüz rahatsızlıklara yol açan bu uyuşturucu tek bir kullanımla kişileri öldürüyor. Bunlar uyuşturucunun kullanımı esnasında yaşanırken uyuşturucuyu kullananlar bir takım halüsinasyonlar görüyorlar. Gördükleri halüsinasyonların da etkisiyle uyuşturucuyu kullananlar ya kendinilerini öldürüyor ya da hayvani iç güdüleri sayesinde kişilere saldırıp saldırdıkları kişileri yiyorlar. Ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu uyuşturucuya karşı uzmanlar dikkatli olunması gerektiği açıklamasını yapıyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir