Kredi Kartı Sicil Affı

Kişilerin ikinci kez kredi çekmesine engel olan kredi notu gibi durumlar nedeniyle, kredi kartı sicil affı gibi afları beklemeye koyulmuş olabilirsiniz.

Kredi notunun düşük olduğu durumlarda tekrar kredi çekebilmenin tek yolu kredi kartı sicil affıdır. Bu aftan yararlanmadan bir daha kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Bankaların kara listeden çıkmanın bir yolu da kredi kartı sicil affıdır.

Kredi kartı sicil affı herkes tarafından bilinse ve merakla beklense de aslında bu konuda atılmış resmi bir adım bulunmuyor. Sicil affının mümkün olabilmesi için öncelikle bir milletvekilinin kredi kartı sicil affı yasası için meclise müracaat etmesi gerekiyor.

Af Ne Zaman Çıkacak?

Kredi notu sorgulama sonucunda bir türlü geçerli bir not alamıyorsanız bu affı beklemekten başka çareniz olmuyor.

Bu konuda ise 2017 yılı içerisinde atılmış herhangi bir adım bulunmuyor. Yani merakla af bekleyenler hala müjdeli bir haber alabilmiş değil.

Zaman zaman gündeme gelen bu konu, bazı partiler tarafından dillendirilse ve bazı vekiller bu konuyu meclise taşıyacağını zaman zaman kamuoyuyla paylaşsa da, kredi kartı sicil affı yasası için atılmış resmi adımlar bulunmuyor.

Her geçen gün artan kredi kartı mağdurlarının sayısı bu tür bir yasayı her ne kadar mecbur hale getirse de henüz atılmış resmi bir adım olmadığı için bu konuda ümit sahibi olmak çok da yararlı olmayacaktır.

Kredi Kartı Mağdurları Tarafından Bekleniyor

Kredi notu öğrenme sonucunda istediği notu elde edemeyen kredi kartı mağdurları tarafından yasa merakla bekleniyor.

Sayısı milyonları aşan kredi kartı mağduru ortaya birçok sorun çıkartıyor. Ortaya çıkan bu sorunları gidermenin en iyi yolarından bir tanesi olarak, senelerdir kredi kartı sicil affı konuşuluyor.

Bu af yasasının çıkacağı ya da çıkmayacağı bile belli değilken, yasanın bu kadar kabullenilmiş olması, yasanın önemini gözler önüne koyuyor.

Milyonlarca kişinin merakla beklediği kredi kartı sicil affı yasası ise henüz mecliste dile getirilmiş bile değil. Dolayısıyla bu affı beklemek kredi kartı mağdurları için mantıklı bir hareket gibi durmuyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir