KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi talep eden hemen her müşteri finansal bakımdan zor durumda olduğu için bu talebi gerçekleştiriyor. Nakit ihtiyacı dolayısıyla kredi çekmek isteyenler olsa da, krediye başvuranların birçoğu maddi açığını kredi ile kapatmak niyetinde oluyor.

Finansal bakımdan zor durumda olmayan kişilerin ise zaten kredi notu gibi bir düşüncesi yok. Bu nedenle kredi çekmek isteyen birçok kişi kredi notu engeline takılıyor.

Kredi Kayıt Bürosu’nun değerlendirmesi sonucunda ortaya çıkan düşük kredi notunuza ve kötü sicilinize rağmen kredi almanız imkansız değil. Fakat sicili bozuk kişilere özel olarak kredi açan herhangi bir banka bulunmaz.

Sizin yapacağınız şey bankaların kredilerini araştırmak ve ipotekli, kefilli krediler üzerine yoğunlaşmaktır.

İpotek Ve Kefil Çoğu Zaman Kredi Notunun Önüne Geçer

Kredi notu sorgulaması sonrasında sicilinizin bozuk olduğunu gördüyseniz ve mutlaka kredi çekmeniz gerekiyorsa bankaların ipotekli, kefilli kredileri sizin için iyi bir fırsat olacak.

Bankalar bu tür kredilerinde genel olarak kişilerin kredi notlarını, normal krediler kadar önemsemezler. Bu nedenle bu tür kredileri çekmeniz ve kullanmanız çok daha kolay olur.

İpotekli kredileri çekebilmek için değerli bir taşınmazı ipotek olarak bankaya göstermeniz gerekir. Kefilli kredilerde ise dikkat etmeniz gereken şey size kefil olacak kişinin kredi notudur.

Eğer size kefil olacak kişi kredi notu bakımından tıpkı sizin gibi dezavantajlı ise kredi çekmeniz yine mümkün olmaz.

Kefilin Kredi Notu Yüksek Olmalı

Bankalardan kredi çekebilmeniz için size kefil olacak kişinin kredi notu mutlaka yüksek olmalı…

Kredi notu öğrenme işlemi ile kefil olacak kişinin kredi notunu öğrenebilirsiniz. Bu not kötü bir seviyede ise kredi çekmeniz imkansız olur. Ancak orta ve yüksek seviyelerde ise kredi çekmeniz mümkün olabilir.

Kefilinizin kredi notu ne kadar yüksekse kredi çekmeniz o kadar mümkündür. Bu nedenle kredi notu yüksek bir kefil bulmanız gerekiyor.

İpotekli kredilerde ise bankalar genellikle ipotek miktarının yüzde yetmiş beşine kadar kredi çekmenize olanak tanır. Bu nedenle taşınmazınız ne kadar değerliyse o kadar fazla kredi çekebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir