iPhone’a Bağladığı Ultrason Cihazı ile Kanserini Keşfetti!

iPhone’a Bağladığı Ultrason Cihazı ile Kanserini Keşfetti!

Bilindiği üzere Apple kişilerin sağlıklarını kontrol etmek amaçlı birçok uygulamalar düzenlemektedir. Bu uygulamalar kişilerin daha kolay bir şekilde kendi sağlıklarını kontrol etmelerini sağlamaktadır. Birçok kişi bu uygulamalar ve cihazlar sayesinde hastalıklarını önceden teşhis edebilmektedir.

Butterfly IQ adlı cihaz iPhone cihazlarına bağlanarak görüntü verebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz sayesinde boynunuzda veya herhangi bir bölgenizde yaranacak kanser başlangıcını görebilirsiniz. Özellikle kanser hakkında biraz araştırma yaptığınız taktirde ve ultrason görüntülerini incelediğiniz taktirde önceden kanser teşhisinizi kendiniz koyabilmektesiniz. Bu durumun ardından doktora giderek tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

John Martin adlı kişi de bu cihazı kullanan kişilerden biriydi. Boğaz bölgesinde ağrılar hissetmekte olan Doktor John bu cihazı alma kararı aldı. Kısa bir süre içerisinde kolay bir şekilde temin ettiği cihazla kendi boğazını inceledi. Tıraş makinasına benzeyen bu cihazı kullanmadan önce boğazına jel sürdü ve ardından bu cihazla boğazını kontrol etmeye başladı. Boğazında 3 cm’lik kanser kitlesini teşhis eden John derhal tedaviye başladı.

Butterfly IQ isimli cihaz, ABD’de kısa bir süre sonra 1999 Dolar fiyatına satışa sunulacaktır. Büyük boyutlara sahip olan ultrason cihazlarını göz önünde bulunduracak olursak, bu cihazın fiyatı oldukça uygun. Butterfly’ın gelecek planlamalarında yapay zeka duruyor. Bu sistemi başarabilmesi sayesinde kişiler, hiçbir tıbbi bilgisi olmasa da, kendi sağlık kontrollerini kendileri yapabilecekler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir