iPhone X İlk Aşamada 2-3 Milyon Adet Olarak Satışa Sunulacak

iPhone X İlk Aşamada 2-3 Milyon Adet Olarak Satışa Sunulacak

Analist Kuo’nun yapmış olduğu açıklamaya göre kamera ve anten sisteminin yenilenmesi nedeniyle iPhone X’in kompleks üretiminde yeteri kadar üretilemediğini bildirmiştir.

iPhone X’in çıkış tarihi yaklaştıkça iPhone X hakkında daha fazla bilgi alıyoruz. KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklamasında iPhone X’in çıkış tarihinin 3 kasım olduğunu öğrenmiştik. Bu seferki açıklamasında ise sanıldığının aksine ilk çıkış tarihinde iPhone X’in 2-3 milyon adedi sunulacağını öğrenmiş olduk.

KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre daha henüz  telefonun tasarımı nedeniyle gerekli olan esnek anteni Murata firmasından yeteri kadar tedarük edemedikleri için iPhone X’in ilk çıkış tarihinde 2-3 milyon sunulacağını belirtti. iPhone X’in yeteri kadar üretilememesine diğer bir sebep ise FPCB kart üretiminin yeteri kadar olmamasıdır. Huawei ve Samsung markalarının kullanmış olduğu çift mercek yerine telefoto sistemi kullanan Apple, bu konuda da halen sorunlar yaşadığını ve halen gelişmeyi tam olarak sağlayamadıklarını belirtmiştir.

iPhone X’in yeteri kadar üretilememesine diğer bir sebep ise, TrueDepth veya Rome bileşeni olarak adlandırılan parça sorunu. Romeo, insan yüzünün haritalanması için 30.000’den fazla görünmez ışık kullanmaktadır. Kuo açıklamasında Romeo konusunda tasarım sorunları yaşadıklarını ve şuan bu sorunları tamamen giderdiklerini belirtmiştir. Kuo, yaşanan sorunlar nedeniyle ilk başta belirtmiş olduğu 30-35 milyonluk üretim sayısını, son açıklamasında 25-30 milyona indirmiştir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir