İnstagram’a Yeni Özellikler

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram yeni özellikleri ile kullanıcılarını daha da çok etkileyecek gibi durmaktadır. Hem web tarayıcılarından hem de mobil uygulamadan girilebilen İnstagram’da bu iki seçenek arasında fark bulunmaktaydı. Mobil uygulama üzerinden yapılabilen bazı özellikler web tarayıcısı ile yapılamamaktaydı. Bu konu üzerine çalışmalar yapan İnstagram bu kapsamda 2 yeni özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor.

İnstagram Hikayeleri

Yukarıda belirttiğimiz web tarayıcıları üzerinden yapılamayan hususlardan birisi de İnstagram hikayeleri paylaşma idi. Haziran ayı verilerine göre günlük yaklaşık olarak 250 milyon kişi tarafından kullanılan bu platform insanların neredeyse en uğrak yerleri haline geldi. Ancak bu hikayeler sadece mobil uygulama üzerinden paylaşılabilmekte. Bu ise web üzerinden giren kimselere dezavantaj olmaktadır.

Bunun farkına varan İnstagram önümüzdeki günler içerisinde gelecek yeni özellik ile birlikte artık web tarayıcılarında da hikaye kısmı olacak. Aynı mobil uygulamada olduğu gibi web sayfasında da sayfanın üst kısmında hikaye kısmı olacak.

Hava Durumuna Göre Yüz Filtresi

İnstagram’ın bir diğer yeni özelliği ise filtrelerle alakalı. Bilindiği üzere İnstagram yüz filtreleri sayesinde oldukça eğlenceli paylaşımlar oluşturabilmek mümkün olmaktadır. Ancak bunlar dahi artık yeterli olmamaktadır. Bu sebeple kendini sürekli olarak geliştiren İnstagram artık hava durumuna göre yüz filtresi oluşturacak. Bu kapsamda mutlu iseniz güneşli bir arka fon olacak, eğer üzgün iseniz yağmurlu, sinirli iseniz sağanak yağış gibi seçenekler sunulmaktadır. böylelikle ruh halinizi daha iyi bir şekilde takipçilerinize yansıtabilmeniz mümkün olacaktır.

Bu gelecek yeni özellikler ile İnstagram’ın popülerliğinin daha da artması beklenmektedir. Sürekli olarak kendini geliştirmeye devam eden bu sosyal medya kanalı birçok proje üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Reklam Gelirleri

İnstagram yapmış olduğu bu yenilikler ile herkesi büyülemeye devam ederken aynı zamanda da ailesini genişletmeye devam etmektedir. Bu kapsamda birçok ünlü isim de İnstagram hesabına sahip bulunmaktadır. Ayrıca İnstagram bu ünlüler için ekstra bir gelir kapısı da olmuş durumdadır. Eğer sizler de bu platformu gelir için kullanmak isterseniz bu durumda çok çalışarak iyi bir hesap oluşturabilir ve böylelikle takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Ardından da takipçi sayınızı artırarak çeşitli firmalardan reklam geliri elde edebilirsiniz.

Bu kadar yaygın bir şekilde kullanılan platform içerisinde yer almayan kimseler de elbette ki bulunmaktadır. Ancak İnstagram’ın yeni özellikleri ile birlikte bu kimselerin sayılarının da zamanla azalacağını ifade edebiliriz. Zira herkes kendisine uygun bir özelliği bu uygulama içerisinde bulabilmektedir. Yeni gelecek özellikler de bu kapsamda yeni kullanıcıları cezbedebilir. Dolayısıyla herkes bu özellikleri biran evvel görmek ve hatta kullanmak için can atmaktadır. Eğer sizler de bu kişilerdenseniz bir müddet daha beklemenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir