Huawei, iPhone’u Solladı

Çin merkezli olan Huawei markasının akıllı telefonları iPhone markasının yeni ürünlerini solladı. İPhone 8’in fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı merakla beklenirken, Huawei Samsung’dan sonra en çok satılan telefon oldu.

Apple İlk Kez Tahtından Oldu

Ajanslara bomba gibi düşen bu haber, yeni modelini çıkarmaya hazırlanan Apple için de oldukça şaşırtıcı oldu. Apple’ın kendini yenilememesi ve sürekli kamera özelliklerinin geride kalması nedeniyle tüketicinin ilgisini eskisi gibi çekmiyordu. Fiyatlarının da aşırı derecede pahalı olması nedeniyle eski popülaritesini yitiren iPhone modelleri, Huawei’nin gerisinde kaldı.

Huawei Mat 10 Merakla Bekleniyor

16 Ekim tarihinde tanıtımı yapılacak olan Huawei Mate 10 lansman tarihi yaklaştıkça cihazla ilgili birçok görsel sızıntısı da oluyor. Oldukça şık bir tasarımı olan ve iPhone 8’in en yakın rakibi olan Mate 10, kasa ve ekran oranını mükemmelleştirmiş bir görselle karşımıza çıkacak.

Kirin 970 işlemcisi ve Mali-G71MP8 grafik işlemcisiyle 6 GB RAM özellikleri, 3,5 mm kulaklık girişi ve USB Type-C portu ile lansman edilecek.

Marka Değeri Her Gün Yükseliyor

Çin merkezli olmasına rağmen çok dikkat çekici bir marka bilinirliğine kavuşan Huawei Connect 2017 ile dünyaya meydan okudu. 180’den fazla ülkede faaliyet gösteren firma, 180 bin çalışana sahip. Her 6 ayda bir değişen dönüşümlü SEO’larla yönetilen yenilikçi bir şirket olan Huawei, çok farklı alanlarda son kullanıcılar ve GSM operatörlerine hizmet veriyor.

Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Fiyatı ne kadar olacağı henüz açıklanmazken, iPhone 8 ile hemen hemen aynı fiyat skalasına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Porcshe tasarımının yaklaşık 6 bin liraya satıldığı Huawei Mate serisi üstün kalitedeki malzemeleri ve yüksek çözünürlüklü özelliği ile dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Sektörün lideri olan ve liderliğini neredeyse parselleyen Samsung ise, merakla beklenen Note 8 ve J7 ile yine en çok tercih edilen akıllı telefon markası oldu.

Huawei ve Apple’ın ne şekilde bir kapışma yaşayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz ve satış oranlarından hangisinin daha fazla tercih edileceği zaman gösterecek.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir