Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Özellikle sürekli olarak seyahat etmeyi seven, fakat fazla dil sevmeyen kişiler için, tercüman sorunu yaşayan kişiler için ideal bir teknolojik ürün olan Google’nin yeni kulaklıkları, şimdiden oldukça fazla rağbet görmektedir.

Dünyanın teknoloji devi markalarından biri olan Google markası, Kaliforniya’nın San Fransissco şehrinde yapılan etkinlikte yeni ürününü sevenleriyle tanıştırdı. Google sunumunu yaptığı bu ürünün kişiler için tercüman görevi yapacağını ve 40 dilde çeviri yapacağını belirtti.

TERCÜMANA GEREK KALMAYACAK

Google markasının tanıtım müdürü olan Justin Payne, San Fransisco Caz Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, yeni mini kameraları, yeni akıllı telefonları ve tercüman kulaklığı tanıttı. Tanıtım sırasında Pixel Buds adlı kablosuz kulaklık özellikle dikkati kendi üzerine çekti. Justin Payne’nin tanbıtımını yapmış olduğu Pixel Buds adlı kulaklık tercüman olmadan 40 dilde çeviri yapabilmektedir. Bu teknolojik ürün sayesinde kişiler, dilini bilmediği kişilerle daha rahat bir şekilde anlaşabilecek.

FİYATI 160 DOLAR

Pixel Buds’ın üretimine daha yeni yeni başlamış olan Google şimdilik bu kulaklıkları sadece olarak Pixel model telefonlar için uyumlu hale getirmiş bulunuyor. Gelecekte bu kulaklığın diğer telefonlarla da uyumlu hale getirilmesi bekleniyor. Pixel Buds’ın Amerika fiyatı 160 Dolar ve Türkiye’ye ne zaman getirileceği konusunda  henüz bir bilgi sahibi değiliz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir