Google Maps Görüntü ve Gerçeklik Oranını Yükseltti

Google Maps, görüntü ve gerçeklik olarak yeni sürümünde çok daha iyi bir hizmet vermeyi planlıyor.

Google yeni güncelleme ile birlikte görüntü ve gerçeklik payını yükseltmek için piksel bozukluklarını daha da düzelteceğini açıkladı. Google Pixel‘de denenen kamera modu ve Google Photos’un sihirli dokunuşu ile sokak görünümünü zirveye taşımayı hedefliyor..

Google Research’ın yazılım mühendislerinden Mike Krainin ve Google’daki Makina Algılama ve Araştırma Bilim Adamı Ce Liu, bu hafta yapılan gelişmeler hakkında açıklamalar yaptı. Krainin, “Sorunsuz bir şekilde Street View görüntülerini hizmete sokmak için optik akış özelliğini kullanarak yepyeni bir proje geliştirdik ve algoritma, Pixel içinde uyumsuz her girdi görüntüsünü tarayıp bu bölgeleri uyumsuz görüntüleri hizalamayı amaçlıyor.” dedi.

Bu proje sayesinde hatalar minimum ölçüde kalsa da, iyi hizalanan bu görüntüler çok düşük hatalar içerdiği için insan gözü tarafından fark edilemeyecek kadar az olacak. Google bu proje için iki adet öğeyi benimsemiş durumda. Tabii ki bunlardan biri optik akış özelliği, bir diğeri ise küresel optimizasyon. Küresel optimizasyon ile bu kaliteli görüntülerin mümkün olduğunca az yer kaplamasını ve optik akış ile görüntülerin hareketli olmasını amaçlıyor.

Google bu yeni algoritma projesini çok kısa süre önce Google Maps’e ekledi, güncelleme ile birlikte piksel kaymaları ve görüntü gerçekliğinin değiştiğini sizin de fark edeceğinizi umuyor sağlıklı ve huzurlu günler diliyoruz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir