Google ile Ucuz Uçuş

Uzun mesafeli yolculuklarda uçak kullanmak oldukça avantajlı olmasına rağmen ucuz uçak bileti bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Hatta kimi zaman ucuz bilet bulduğunuzu zannetseniz de karşınıza daha ucuz biletler çıktığında pişmanlık duymanız söz konusu olabilmektedir. bununla karşılaşmamak adına tüm firmaları tüm biletleri teker teker incelemenizde fayda bulunmaktadır. Bunu yapabilmeniz için ise çeşitli siteler hizmet vermektedir.

Bu sitelerde tüm biletler bir arada gösterildiği için en uygun fiyatlı bileti alabilmeniz gerekmektedir. Ancak kimi firmalar bu siteler ile anlaşmadığı için daha ucuz olan biletler kimi zaman gösterilememektedir. Bunun yanı sıra arama yapmanız halinde direkt uçuşlar gösterildiği için aktarmalı olup daha uyguna gelen biletleri görmeniz mümkün olmamaktadır.

Görsellerle Destekleme

Google Uçuş araması yapmanız halinde karşınıza çıkacak ekranda yer alan Flight Insights sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmeyi tıklamanız halinde karşınıza en uygun seçenekler çıkacaktır. Üstelik bu seçenekler arasında sadece direkt uçuşlar değil aynı zamanda aktarmalı uçuşlar da yer almaktadır. Öyle ki hem uygun fiyatlar ile yolculuk edebilecek hem de hiç yorulmayacaksınız.

Üstelik sizlerle sunulan seçenekler grafikler halinde en avantajlı olandan başlayarak sunulacaktır. Bu sayede tercih yapmanız da daha kolay olacaktır.

Harita Desteği

Sizlere sunulan seyahat önerileri haritalar ile birlikte sunulmaktadır. Bu sayede aktarma yapmanız halinde zaman kaybınızın ne kadar olacağı ya da para tasarrufunuzun ne kadar olacağı gibi hususlarda bilgi sahibi olabilmeniz mümkün olacaktır. üstelik bunun değip değmeyeceği konusunda karar verebilmeniz de daha kolay olacaktır.

Konaklama Fiyatları

Bu sekme içerisinde sadece seyahat ücretleri değil aynı zamanda konaklama fiyatları da sergilenmektedir. Bu kapsamda tüm otellerin fiyatları bir araya toplanmakta ve en uygunları sizlere sunulmaktadır.

Uçak fiyatlarında olduğu gibi otel fiyatlarında da görseller kullanılmaktadır. Bu kapsamda otellerin fiyatları aylık ve yıllık bazda gösterilerek ortalama fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkün olabilmektedir. Bu sayede hem seyahat masraflarını hem de konaklama fiyatlarını çok uygun bir hale getirebilmeniz mümkün olacaktır.

Sonuç Olarak

Bilindiği üzere Google en çok kullanılan arama motorları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla toplayacağı veriler en kapsamlı veriler olacaktır. Bu sayede en avantajlı fiyatlar ile hem seyahat hem de konaklama fiyatlarını elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Henüz hiçbir yerde kullanılmayan bu özelliğin tüm dünyaya aynı anda yayılması beklenmektedir. Bu sayede bu verileri sadece yurtiçi gezilerinizde değil aynı zamanda yurtdışı gezilerinizde de kullanabilmeniz mümkündür. Böylelikle vereceğiniz fazla paralardan tasarruf ederek daha fazla yer gezebilmeniz mümkün olabilecektir. Ayrıca ucuz bilet ve otel aramak için kafa yormanıza da gerek kalmayacaktır. tek yapmanız gereken Google ucuz bilet arama özelliğini kullanmak olacaktır. Ardından da en iyi seçeneği tercih ederek had safhada tasarruf yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir