Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar düzenli geliri olmayan kişiler için gelir belgesiz kredi vermektedir. Bu kapsamda çiftçiler, tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar, arıcılık ve seracılık yapanlar, esnaflar kredi çekmek için gelir belgesi düzenleyemezler. Bu nedenle bankaların büyük çoğunluğu bu durumda olan kişilere kredi imkânı sunar. Gelir belgesiz kredi veren bankalar incelendiğinde Akbank, HSBC, Vakıfbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, TEB, Finans bank, ING Bank gibi bankalardır. Bu bankaların internet sitelerinde kredi kampanyaları ile ilgili araştırma yapıldığında herkese uygun kredi türünün bulunduğu görülür. Gelir belgesiz krediler de bu kredi türleri arasında yer alır. Bu sayede nakit ihtiyacı bulunan pek çok kişi krediler ile ihtiyacını karşılayabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmenin bir yolu kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olan kişiler bankacılık işlemlerini daha kolay bir şekilde halledebilirler. Bu kişilerin kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli bir şekilde ödedikleri, güvenilir bir müşteri oldukları kredi notundan belli olduğundan dolayı gelir belgesine ihtiyaç duyulmayabilir. Böylelikle kredi notu gelir belgesiz kredi almak için avantaj sağlar.

Bazı bankalar insanlara kredi vermek konusunda daha esnek olurlar. Bu bankalardan daha kolay kredi alınabilir. Genellikle kredi almak için ilk akla gelen belgelerden biri gelir belgesi olmasına karşın artık pek çok banka esnek davranarak insanlardan gelir belgesi ibrazı istememektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için bankalar pek çok seçenek sunarlar. Burada amaç insanların ihtiyaç duydukları her vakit kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilmesidir. Gelir belgesiz kredi de bu kredi türleri arasında yer almaktadır.

Gelir belgesiz kredi için ilk başvuru internet şubesinden, şubelerden, telefon bankacılığından ya da sms ile yapılabilir. Bu durum başvurulacak olan kredi türüne göre de farklılık gösterebilir.

Gelir belgesi olmadan kredi almadan önce bankların kredi faiz oranlarının ve vade yapılarının gözden geçirilmesi tavsiye edilir. Bu sayede en uygun seçenekli kredi bulunarak gelir belgesi olmadan kredi sahibi olunabilir. Genellikle yapılan kredi başvurularının sonucu kısa süre içerisinde müşteriye bildirilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir