Facebook’a Movies Özelliği Geliyor

Facebook daha önceki zamanlarda sayfası üzerinden EventBrite ve Ticketmaster uygulamalarını kullanarak satışı yapma özelliğini test etmişti. Facebook sitesi üzerinden kullanıcılar artık Movies özelliği sayesinde online olarak bilet alabilecek.
Movies özelliği bulunduğunuz yerde vizyona girecek olan filmleri görüntüleyebilmenizi amaçlıyor. Vizyonda yer alan filmlerle beraber gösterim saatlerini ve uygun sinema türlerini de kullanıcılara göstermeyi düşünüyor.

Online Bilet Satışı

Bilet satışı sayfa içerisinde kullanımı sırasında site Fandango firması ile ortak bir işlem yürütüyordu. Sitenin geçmiş zamanlarda Sayfalar üstünde vermiş olduğu hizmetin ara yüzü movies ara yüzü ile aynı bulunuyor.
Bu nedenle hali hazırda Fandango firması ile uygulamış olduğu iş birliğinin sadece daha yaygın hale duruma ulaşmasına yardımcı oldu. Bununla beraber kullanıcılar artık bilet satın almak için her hangi bir filmin internet adresini ziyaret etmek zorunda kalmayacak. Sadece Facebook uygulaması üzerinden Movies’i seçmeleri yeterli olacak.

Neden Yapıldı?

Movies’i uygulamasının ardında yatan nedenlerden bir tanesi de kullanıcıları uygulamanın içinde tutmak. Popüler hale gelen ve genç kitleye hitap eden siteler karşısında sağlam durmak isteyen Facebook sitesi kendi kullanıcılarını memnun etmek için onlara yeni hizmetler sunuyor.
Movies şu anda test aşamasında yer alıyor. Fakat bir süre sonra ABD’den başlayarak dünya üzerinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacağı tahmin ediliyor. Bilet satışı özelliği sadece Movies uygulaması üzerinden olmayacak. Facebook sitesi Mağaza uygulamasına yakın zamanda bilet satışı özelliği getireceğini açıkladı.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir