Eski Bilgisayarınızı Çöpe Atmayın, Bu Yöntemlerle Değerlendirin

Gelişen teknolojiyle birlikte, bilgisayarlar da eskimekte, eski model bilgisayarlar işlevini yitirmektedir. Eski bilgisayarımı nasıl değerlendirebilirim diye düşünüyorsanız, okumanız gereken bilgileri burada bulabilirsiniz. Bu yazıda, bilgisayarınızı kullanabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Siz de eski bilgisayarınızı çöpe atmayın, bu yöntemlerle değerlendirin. Bilgisayarınızı bir müzik çalar, bir depo, bir kamera olarak kullanabilirsiniz. Kısacası bilgisayarınızı değerlendirebileceğiniz bir çok farklı yer var.

Eski Bilgisayarınızı Müzikçalar Olarak Kullanabilirsiniz

Eski bilgisayarınıza yüklenmiş olan basit bir media player programı, winamp programı ile müzik çalar olarak kullanabilirsiniz. Pc hafızanız yettiğince müzikler yükleyebilir,her ortamda dilediğinizce çalabilirsiniz.

Aynı Yerde İkinci Oyuncu

Eski bilgisayarınız duruyorsa, online olarak oynanan ya da düşük sistemle de oynanabilen oyunlar yükleyerek, arkadaşlarınızla aynı anda aynı yerde oyun oynayabilir, oyununuzu daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Depo Olarak Kullanabilirsiniz

Yeni bilgisayarınızdan basit bir usb cihazıylai kaybolmasını istemediğiniz verileri, eski bilgisayarınıza aktararak hem verilerinizi korumuş hem de yeni bilgisayarınızda yer açmış olursunuz.

Kamera Olarak Kullanabilirsiniz

Sadece bilgisayarınızı değil aynı zamanda eski telefon veya tabletinizi de bu amaç için kullanabilirsiniz. Gün içinde online kaldığınız süre içerisinde, adeta bir canlı yayın yaparmışcasına bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Özellikle çocuklarını evde bırakıp çalışmak zorunda olan kişiler için oldukça mantıklı bir yöntemdir.

Bilgisayar Parçalarınızı Çıkartıp, Donanım Konusunda Kendinizi Geliştirebilirsiniz.

Eski bilgisayarınıza yeni donanımlar ekleyebilir, bilgisayarınızı birçok işte kullanabilirsiniz. Örneğin müzik altyapısı hazırlama yapabilirsiniz. Kasasını söküp, hangi parça nereye takılır, bilgisayarın içinde ne tür parçalar vardır, hangi parça ne işe yarar bunları öğrenebilirsiniz. Bilgisayarınızın bazı parçaları yanmış, bozulmuş fakat bazı parçaları çalışıyorsa, bunu da ikinci el alım satım yapan sitelerde satışa sunabilir veya zarar görmüş parçalarını temin ederek tamir ettirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Fanlarını Klima Olarak Kullanabilirsiniz

Bilgisayarınızı ısınmaya karşı kouyan fan sistemini söküp, bir elektrik sistemine bağlayıp serinletici olarak kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızı İnternete Bağlayarak İnternetten Para Kazanabilirsiniz

Bazı internet siteleri üzerinden, bilgisayarınızı şirketlere kiralayarak para kazanabilirsiniz. Bu sayede yeni bilgisayarlar için fon sağlamış olursunuz.

Aslında ne kadar eski de olsa bilgisayarların pek çok alanda işe yaradığını söylemek mümkündür. Örneğin bir yazıcı olarak kullanabilir, yazı yazma işlemlerini yapabilirsiniz. Örneğin, bir atari gibi kullanabilir, birçok oyun cdsi alıp kurarak, sevdiğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca eski bilgisayarınızı televizyon olarak da kullanabilirsiniz.

Belki de eski bilgisayarınızı, ihtiyacı olan kişilere veya kurumlara bağışlayabilirsiniz. Ülkemizde, bilgisayarı olmayan pek çok eğitim kurumu, sosyal hizmet kurumları bulunuyor. Maddi gücünüz yettikçe bilgisayarlarınızı bu şekilde değerlendirmeyi de düşünebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir