Continental’dan Arabayı Hoparlöre Çeviren Yeni Sistem

Continental’dan Arabayı Hoparlöre Çeviren Yeni Sistem

Araba parçaları üreten Continental firması arabaları hoparlöre çevirecek yeni sisteminin duyurusunu yaptı. Ac2ated Sound adlandırmış olduğu hoparlör sistemi şimdiden araba sahipleri tarafından oldukça fazla ilgi görmekte.

Merkezi Almanya’da yerleşen Continental firması, arabaları hoparlöre çevirebilen  hoparlör sistemi duyurdu. Üretmiş olduğu bu hoparlör sistemi normal hoparlör sistemine göre ağırlık bakımından %90 daha hafif. Ac2ated Sound adlı hoparlör sistemi telli çalgılar gibi ses gönderimi sağlayarak kişilerin müziğe daha iyi bir şekilde odaklanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu ses sistemi normal ses sistemlerine göre daha az elektrik tüketmektedir.

Günümüzde kullanılmakta olan hoparlör trandüser adlı bir enerji birimini kullanmaktadır. Continental tarafından üretilen bu yeni ses sisteminde ise trandüser adlı enerji birimi başka bir enerji birimine dönüştürülen cihazlarla değiştirilmekte. Sistem, Sistemi veya mekanizmayı kontrol etmekte olan aküatör adlı motorların da, arabanın arka tarafına bağlanarak yüzeylerine mikro titreşimler göndermesiyle çalışmakta.

Continental firmasının mühendisi Dimitrios Patsouras yeni ürünleri hakkında açıklama yaptı. Yapmış olduğu açıklamalarda yüksek frekanslar için kapı kenarları gibi yerleri kullandıklarını, düşük frekanslar için ise, arabanın tavan astarı ve araba arkası rafının doğru seçim olduğunu belirtti. Ürünün en önemli özelliği ise, arabada oldukça az bir alanı kaplaması ve oldukça düşük elektrik harcaması yapması.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir