Bunları Yapın Oyun Performansınızı İnanılmaz Derecede Arttırın

Oyun oynarken PC’de donma yavaşlama işlemleri oyun keyfimizi tam anlamıyla kaçırır. Bu durumlardan ne kadar rahatsız olsak da oyunu yarım bırakmak istemez saatlerce o oyunu sürdürme çabasına girişiriz. Bu nedenle oyunu bitirene kadar oyun oynama alışkanlığımızı devam ettiririz. Peki, oyun oynarken neden bu tür sorunların içinde kendimizi buluyoruz. PC ve ya android işletim sistemli akıllı telefonlarımızda da aynı sorun söz konusu mu bütün bunları aşmak için sizlere bir takım kolay uygulamalardan bahsedeceğiz. Bunları yapın oyun performansınızı inanılmaz derecede arttırın dedirttirecek taktikler neler hep birlikte öğrenelim.

PC’nizin Oyun Performansını Arttırma Yolları

l PC ‘nizde eğer bir ekran kartınız bulunmuyorsa indireceğiniz oyunlar hata verir yükleme işleminde alacağınız bir takım sıkıntılar ile oyun çalışmayabilir. Ekran kartı olan bir PC’de oyun kalitesi her zaman daha yüksektir.
l Virüs programı eğer bilgisayarınızda yoksa oyunlarda istenmeyen yavaşlamalar hatta hiç açılmamalar ortaya çıkacaktır. Yazılımını bilmediğiniz kaynaklardan kesinlikle oyun indirmemeniz gerekir. Oyunu yükleme işlemine geçmeden önce virüs taraması yapın eğer bir virüs söz konusu ise bu bilgisayarınızın çökmesine kadar gidecek sadece oyunlarda değil diğer uygulamalarda da sıkıntılar yaşayacaksınız.
l Bilgisayar temizleyicisi programlar mutlaka denetim masasında saklanmalıdır. Örneğin günlük bilgisayarınızın performansını arttıracak Cclenear dosya temizleme programı ile gereksiz dosyalarınızı, geçmişi, kayıt altına alınan bütün gereksiz işlemeleri çöp kutusuna göndererek bilgisayarınızın rutin faaliyetini bu şekilde sağlayabileceksiniz.
l Bilgisayar beyni. Eğer beyin kısmında yavaşlamalar, monitör kendi kendine kapanma işlemeleri söz konusu ise bu sizin bilgisayar kasanızda beynin hasar gördüğünü ve yenilenmesi gerektiğini gösterir. Bunu değiştirerek bilgisayar performansınızı hızlandırabilir, oyun keyfiniz yarım bırakmayabilirsiniz.
l Oyun program oynatıcıları: Eğer oyun tam istediğiniz gibi açılmıyorsa PC nizde oyun oynatma aracı eksik demektir. Bu programı ücretli ve ya ücretsiz bir şekilde indirerek bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz. Adobe flash player eklentilerinizde olması gerekir.
l PC nize en az 3 ay da bir format attırın. Böylece hızı artacak ve oyunlarınızda takılmadan oyun oynayabileceksiniz. PC’ nizin oyun performansını arttırma yollarından bahsettik. Bu dediklerimizi uygulamanız dileği ile.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir