Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakan Güncelleme Yayınlandı

Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakan Güncelleme Yayınlandı

Bixby tuşu bilindiği üzere birçok Samsung kullanıcısını rahatsız etmekteydi. Özellikle Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8 kullanıcılarının en çok rahatsız olduğu konu olan Bixby tuşu, yeni güncelleme ile tamamen ortadan kalkıyor. 

Galaxy Note 8, S8 ve S8 Plus kullanıcılarının birçoğu artık bixby tuşu ile yaşamayı öğrendi. Birçok kişi bu özellikten oldukça fazla rahatsız olmaktaydı. Samsung da, bixby tuşunu çeşpitli gasp amaçlarıyla kullanan kişilerle köşe kapmaca oynuyordu. Özellikle son aylarda çıkan bu sorunlar nedeniyle Samsung sonunda çözüm üretmeyi kabul etti.

Yeni güncellemeyle beraber, artık bixby tuşunu ayarlardan etkin hale getirmezseniz, artık bixby tuşuna bastığınızda bixby home bölümüne ulaşamayacaksınız ve telefonu uyku modundan uyandıramayacaksınız.

Samsung geçtiğimiz aylarda Bixby tuşunu devre dışı bırakmak amaçlı kişilere bir uygulama yapmıştı. Akıllı asistan özelliğini kullanmayan kişiler bu uygulamayı oldukça olumlu bulsa da, bu tuş artık ikincil bir açma kapama görevi görmeye başlamıştı. Bu tuş artık sadece telefonun uyku moduna girip çıkmasına yarıyordu. Çok rahatsız edici bir özellik olama da bu durum birçok kişinin canının sıkılmasına neden oluyordu.

Ama gelen yeni güncellemeyle beraber bixby tuşu artık sizin isteğinize göre etkin olacak. Siz de Bixby sorunu yaşıyorsanız, bu güncellemeyi mutlaka yapmalısınız. Bu güncellemyi yaptığınız taktirde Bixby sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir