Az Sermaye ile Yeni İş Fikri

Yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve çok büyük rakamlar yerine az sermaye ile iş kurma hedefiniz varsa bazı seçenekleri daha fazla dikkate alarak hazırlıklara başlayabilirsiniz. Birçok kişi kafasında net bir fikir şekillenmediği için geri adım atabilmekte ve patron olma fırsatlarını kaçırabilmektedir. Doğru zamanın bulunması için bu noktaya dikkat etmek gerekir.

Viop’ta İşlem 

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın kısaltılmış hali olan VİOP, elektronik ortamda opsiyon sözleşmeleri, sermaye piyasası araçları gibi araçların alım satım işlemlerinin yapılmasıdır. Siz de kurumsal ve bireysel olarak vadeli yatırım araçlarını kullanarak bu alanda kar elde edebilirsiniz. Ancak bu alanda yatırıma yönelmeden önce bir süre araştırma yapmanız tavsiye edilir.  Risk açısından doğru değerlendirmelerin önemi büyük olacaktır.

Solucan Gübresi Üretim Yeri

Son yıllarda hızla gelişen bir sektör haline gelen solucan gübresi üretimi çiftçiler tarafından daha fazla tercih edilir hale gelmesi nedeniyle satışını yapan kişilerin yüzünü güldürmektedir. Çok büyük sermayelere gerek kalmadan bu işe girebilirsiniz. Tanesi cüzi bir fiyattan satılan Kırmızı Kaliforniya Solucanını 150 bin adet alarak 40 metrekarelik bir alanda 7 metrekarelik bir reaktörle bu işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde bir üretim tesisi elde etmiş olursunuz ve bu solucanlar 3 ayda bir iki katına çıkacaktır.  Bu sayede çok kısa sürede daha çok solucan ve gübreye sahip olabilirsiniz.

Evden Kaçış Oyunu Açmak

Giderek yayılan bir eğlence alanı olarak evden kaçış oyunu büyükşehirlerden sonra küçük şehirlere de yayıldı. Siz de bunu fırsat olarak değerlendirerek özellikle öğrencilerin de olduğu bir yerde temalı oyun evlerinden kurabilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği 

 Düşük sermayeyle kurulacak işler arasında en yaygın olan bir diğer yatırım mantar yetiştiriciliğidir. Kolay büyüyen bu ürünler size kısa sürede ürün vermesi ve pazarlama- satışının da kolay olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Bu işte başlarken 5000 lira gibi sermaye kullanabilir ve sonra satışlarınız arttıkça daha da fazla büyüyebilirsiniz. Tabi bu noktada seçeceğiniz ürüne de dikkat etmek gerekir. İstiridye mantarı kültür mantarına göre daha kolay pazarlanabilir. Yer olarak da 50 metre kare alan yeterli olacaktır. Yetiştirme şartları ve diğer detaylar hakkında bilgi alarak birkaç ayda verim alabilirsiniz.

Meyve Suyu Bar Açmak

Taze meyve suları insanlar için her zaman caziptir. Bu nedenle meyve suyu barı açarak az parayla yatırım yapmak ve kar elde etmek mümkündür. Ancak bunu nereye yerleştireceğinize iyi karar vermeniz gerekir. İşlek yerler en uygun alanlardır.

Yarasa Gübresi Satışı

Son yıllarda Türkiye’de de bilinir hale gelen bu yatırım, size olumlu sonuçlar verme potansiyeline sahip. Yarasa gübresi ürünlerdeki verimi neredeyse iki katına kadar artırdığından talep eden kişi sayısı da fazladır. Bunun için bazı yatırımcılar yarasa gübresi için mağara kiralamakta ve hayvanlardan çıkan dışkıyı ham ya da işlenmiş şekilde satmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir