Apple, Samsung ve LG Katlanabilir Telefon için Yarışta !

Akıllı telefon üreticileri, yeni gözde olan çerçevesiz ekran için hareket geçti. Yakın zamanda, 90’ların gözdesi olan katlanabilir cep telefonlarına yeniden kavuşacağız, ancak bu defa tümüyle değişmiş özellikleri ile. LG ve Samsung, bu gelişimi yakın takip etmekteler. Apple’ın ise tüm hedefleri 2020 ye yönelik.

Özellikle Samsung, bu model üstüne uzun süredir çalışıyor. Modeli Galaxy X olarak tahmin edilen bu katlanabilir cihazın, önümüzdeki senelerde piyasaya çıkması tahmin ediliyor. Yine LG’nin de katlanabilir telefon üstünde çalışmaları devam ediyor. LG ve Samsung, kendi ekranlarını yapmanın faydalarını kullanıp piyasaya hızla giriş yapma isteği içindeler. Ancak Apple katlanabilir telefon için LG ve Samsung ile anlaşmaya gitmek zorunda.

iPhone X için OLED ekran teknolojisini Samsung’tan alan Apple, 2020 hedeflediği katlanabilir telefon için LG ile çalışmayı planlıyor. Bu çalışmanın sebebi tamamen yeni tasarımını Samsung’tan saklama isteği. Ancak LG ile anlaşmasından dolayı katlanabilir telefon üretimi 2020’ye sarkıyor. Fakat Samsung Galaxy X‘i Apple’den önce çıkartırsa Apple’nin piyasada tutunma olasılığı zor gibi görünüyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir